Latu maiņa pret euro pēc euro ieviešanas

lati euro ieviešanaDaudzus cilvēkus ir satraucis jautājums par valūtas maiņu pēc euro ieviešanas. Lai nebūtu jāpavada daudz laika, stāvot rindās pie banku filiālēm decembra beigās un janvāra sākumā, ieteicams jau laicīgi veikt visu skaidrās naudas uzkrājumu maiņu latos pret euro, vēl pirms euro ir oficiāli ieviests Latvijā. Visvienkāršāk to būs izdarīt tiem cilvēkiem, kas lieto tādas bankas pakalpojumus, kas klientu ērtībai ir nodrošinājušas naudas iemaksas automātus.

Izmantojot naudas iemaksas automātu, iespējams visus uzkrājumus papīra banknotēs ieskaitīt savā bankas kontā. Euro ieviešanas procesā lati, kas atradīsies kontos, tiks automātiski konvertēti pret euro. Nekādas komisijas maksas nebūs jāmaksā ne ieskaitot naudu kontā, ja izmantosi naudas iemaksas automātu, ne brīdī, kad lati konvertēsies pret euro. Ja uzkrājumi ir monētās, tos iesaka iztērēt, veicot ikdienas pirkumus vai arī ziedot labdarībai. Protams, ja uzkrājumi monētās ir ievērojami, iespējams vērsties kādā no komercbankām vai Latvijas Bankā un lūgt santīmu un latu monētas samainīt vai nu pret latu banknotēm vai uzreiz pret euro.

Tiem cilvēkiem, kuri izmanto tādas bankas pakalpojumus, kas nepiedāvā naudas iemaksas automātus, skaidrās naudas uzkrājums būs jānes uz banku, lai tur tas tiktu ieskaitīts kontā. Šādam pakalpojumam, protams, var būt komisijas maksa. Ja nevēlies, lai uzkrājumi tiktu ievietoti kontā, bet arī turpmāk vēlies izmantot skaidru naudu, latus vari samainīt pret euro bankā vai kādā valūtas maiņas punktā. Arī šādā gadījumā, visticamāk, jārēķinās ar komisijas maksu vai valūtas kursu, kas neatbilst Latvijas Bankas noteiktajam.

Lauku iedzīvotāju ērtībām, kuri neizmanto banku pakalpojumus, un tādi ir daudzi pensionāri, euro ieviešanas procesā naudu būs iespējams samainīt arī Latvijas Pasta nodaļās.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s