Atkritumu apsaimniekošana – atbildība un iespējas

aprikojuma-noma-545x545Lai gan nereti atkritumu apsaimniekošana šķiet pašsaprotama , un ikdienā uzmanību tai nepievēršam, ir būtiski atrast savām vajadzībām atbilstošu atkritumu apsaimniekotāju, kas nodrošina konkrētajai situācijai atbilstošu risinājumu.

Kas ir bīstamie atkritumi un , ko ar tiem darīt?

Atsevišķa kategorija ir bīstamie atkritumi. Turklāt ikdienā mēs bieži vien pat nepamanām, ka tie ir visapkārt – , piemēram baterijās, sadzīves tehnikā, tīrīšanas līdzekļos un citviet – tur esošās vielas var radīt vērā ņemamas sekas. Tieši tādēļ bīstamo atkritumu apsaimniekošana jāorganizē īpaši atbildīgi. Bīstamo atkritumu apsaimniekošana nosaka, ka tie jānodod īpaši šim mērķim paredzētās vietās. Dažu kompāniju piedāvājumā arī bīstamo atkritumu apsaimniekošana. Tādam nolūkam var lietot, piemēram, bīstamo atkritumu skapi, kas ir videi draudzīgs un drošs risinājums, kā uzglabāt īpaši bīstamas vielas.

Vairāk informācijas- http://ragnsells.lv/privatpersonam/bistamie-atkritumi/

Ja bīstamo atkritumu apsaimniekošana nodota apsaimniekotāja pārziņā, pārliecinies, ka tas pret sev uzticēto izturas akurāti, ievērojot visus drošības pasākumus un noteiktos termiņus.

Atkritumu šķirošana ilgtermiņā – par un pret

Lai sadzīves atkritumi tiktu apsaimniekoti un izvesti iespējami organizēti, ir izdoti vairāki likumi, kas, piemēram, definē ar šo sfēru saistītos terminus, nosaka atkritumu apsaimniekošanas kārtību un atbildīgo personu atbildību. Tāpēc, slēdzot līgumu ar apsaimniekošanas kompāniju, būtiski, lai tā darbojas saskaņā ar visām likumā noteiktajām prasībām.

Ik dienu mēs radam atkritumus. Viena no iespējām, protams, ir visu mest vienā atkritumu urnā. Taču daudziem arvien simpātiskāka šķiet doma par atkritumu šķirošanu.

Vēl viens aspekts, kāpēc atkritumu šķirošana ir laba ideja – tādā veidā atkritumu apjoms ievērojami samazināsies. Turklāt sadzīves atkritumi būs mazāk arī tad, ja mainīsi dažus ikdienas ieradumus, piemēram, dodoties uz veikalu, lietosi auduma maisiņus un iegādāsies tikai tik daudz pārtikas, cik reāli nepieciešams. Turklāt tā pie viena būsi arī ietaupījis līdzekļus. Savukārt, ja sakrājušies tādi sadzīves atkritumi kā papīrs vai kartons, tos var nodedzināt.

Pareizi šķirojot produktu un izejvielu atlikumus, mūsdienās iespējams pārstrādāt vairāk nekā pusi atkritumu, atgriežot tos atpakaļ apritē otrreizējo izejvielu vai enerģijas veidā. Tā tiek ietaupīti gan nozīmīgie un izsīkstošie dabas resursi, gan arī finanšu līdzekļi.

Kas jāielāgo pirms celtniecības darbu uzsākšanas

Remontdarbu laikā, loģiski, rodas celtniecības atkritumi. Taču, kā ar tiem rīkoties? Labākais variants ir pieteikt celtniecības atkritumu izvešanu. Daži atkritumu apsaimniekotāji piedāvā arī būvgružu konteineru nomu – tajos ievietoti celtniecības atkritumi mazinās riskus, kā arī būs ērtāk aizvedami.

Atkarībā no vajadzības, piemeklējami arī speciāli konteineri, kur būvgružus ievietot. Piemērotāko risinājumu palīdzēs izvēlēties atkritumu apsaimniekošanas kompānijas darbinieki. Tomēr parasti lēmums tiek pieņemts pēc principa – jo smagāki celtniecības atkritumi, jo mazāks konteiners nepieciešams. Ņemot vērā, ka celtniecības atkritumi nevar atrasties turpat, kur sadzīves atkritumi, pat, ja tie radušies nelielā apjomā, šādā gadījumā noderīgs variants ir būvgružu maisi, kas palīdzēs tos pārvietot droši un ātri.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s