Kas jāzina par Octa apdrošināšanu

images (1)Ikvienam, kura īpašumā ir auto, zināms – tas nodrošina gan brīvību, gan nozīmē arī atbildību. Automašīnai vajadzīga gan regulāra degvielas uzpilde un apkope gan arī apdrošināšana. Mūsu valstī šobrīd pieejama divu veidu apdrošināšana – Octa un Kasko.

Octa apdrošināšana ir obligāta katram spēkratam, kas ir ceļu satiksmes dalībnieks. Būtiski piebilst, ka Latvijas teritorijā iegādātas standartlīguma polises ir derīgas arī citviet Eiropas Savienībā.

Ja esi izraisījis ceļu satiksmes negadījumu, bojājot otras iesaistītās personas mantu vai veselību – radītos zaudējumus atmaksā apdrošināšanas kompānija, ar kuru noslēgts apdrošināšanas līgums . Ja Octa nav iegādāta, radītie zaudējumi jāsedz pašam, – no garantijas fonda atmaksās nodarītos zaudējumus un pēc tam pieteiks prasību pret negadījuma izraisītāju. Vairāk lasi šeit!

Octa polise atmaksā gan personai radīto kaitējumu, gan materiālos zaudējumus. Atbilstoši likumam, ir noteikts limits, kādās robežās tiek atlīdzināts cietušajai pusei .

Kā veidojas Octa polises cena?

Plānojot iegādāties Octa polisi, jāņem vērā, ka tas, cik apdrošināšana izmaksās, atkarīga no daudziem faktoriem, piemēram, vēlamā termiņa un līdzšinējās autovadītāja pieredzes uz ceļa.
Otrs faktors, kas veido cenu, ir katra apdrošinātāja nosacījumi un cenu politika.

Kasko papildu drošībai

Brīvprātīgā sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšana – Kasko sedz zaudējumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījumā, dabas stihijas, ugunsgrēka, kā arī transportlīdzekļa zādzības vai aplaupīšanas gadījumā. Kasko apdrošināšanas izmaksas atkarīgas no dažādiem faktoriem, piemēram, automašīnas markas un modeļa, vērtības, izlaiduma gada, kā arī līguma darbības teritorijas.

Kā notiek Kasko un Octa cenu salīdzināšana?

Ikvienam, kurš vēlas apdrošināt savu auto, šobrīd izvēles iespēju ir gana. Apdrošinātāju ir samērā daudz, arī piedāvājums ir bagātīgs. Lieliska vēsts ir tā, ka visu aktuālo informāciju par izdevīgākajiem piedāvājumiem ērti var uzzināt atverot interneta pārlūkprogrammu.

Viena no ērtākajām un ātrākajām iespējām, kā pārliecināties par Kasko un Octa cenu, ir izmantot internetā esošo kalkulatoru. Ierakstot tajā visus nepieciešamos datus, piemēram, auto reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru, nekavējoties saņemsi informāciju par plānotajām Octa un Kasko izmaksām.

Ievēro, ka, pateicoties ievērojamai konkurencei, apdrošinātāji spēj piedāvāt vairākus izdevīgus Kasko un Octa polises līguma noteikumus, tādēļ būtiski izvērtēt iespējas un iepazīties ar visiem līguma nosacījumiem.

Apdrošināšana Tavam auto – sameklē maciņam draudzīgāko risinājumu un brauc droši!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s